Home / Novinky / V centru Plzně a ve Skvrňanech se dohlíželo na dodržování povinností majitelů psů

V centru Plzně a ve Skvrňanech se dohlíželo na dodržování povinností majitelů psů

Na dodržování vyhlášky, která reguluje některé povinnosti chovatelů zvířat, se v plzeňském centrálním obvodu v úterý 28. listopadu zaměřila kontrolní akce nazvaná „Kostička“. Na kontrolu se strážníky městské policie se vydali i zástupci Městského obvodu Plzeň 3.

 

Pod přísnějším dohledem byli tentokrát průvodci psů v centru města, kde strážníky doprovázel starosta centrálního obvodu Radislav Neubauer s radním Petrem Markem, a ve Skvrňanech, kde s městskou policí kontroloval pejskaře místostarosta David Procházka spolu se zastupitelem Jiřím Wegerem.

Kontrola se především zaměřila na to, zda majitelé po svých psech také řádně uklízí a jestli je zvíře očipované nebo vybavené známkou. U každého zkontrolovaného psa bylo také v databázi ověřeno, jestli jej jeho majitel řádně přihlásil a má zaplacen příslušný poplatek.

„Během akce bylo zkontrolováno 42 průvodců psů. Zatímco ve Skvrňanech bylo vše bez závad, v centru města museli strážníci udělit čtyři napomenutí za neočipovaného psa. Majitelé psů byli řádně poučeni a slíbili, že co nejdříve své opomenutí napraví,” prozradil radní Petr Marek.

Kontroly psů a jejich majitelů budou v plzeňském centrálním obvodu dál pokračovat.

„Kontroly jsem se  zúčastnil poprvé a přesvědčil jsem se, že mají svůj smysl. Všem nám jde přece o společnou věc – a tou je pořádek. Ti, kteří měli vše bez závad, a byla jich drtivá většina, od nás obdrželi jako pozornost zásobník na sbírání psích exkrementů ve tvaru kostičky,” dodal zastupitel Jiří Weger.

Podívejte se také

Na náměstí Republiky proběhl zážitkový program pro děti základních škol

Zážitkový vzdělávací program pro zvýšení bezpečnosti a ochrany života a zdraví dětí v silničním provozu – …