Home / Novinky / V centru Plzně a ve Skvrňanech se dohlíželo na dodržování povinností majitelů psů

V centru Plzně a ve Skvrňanech se dohlíželo na dodržování povinností majitelů psů

Na dodržování vyhlášky, která reguluje některé povinnosti chovatelů zvířat, se v plzeňském centrálním obvodu v úterý 28. listopadu zaměřila kontrolní akce nazvaná „Kostička“. Na kontrolu se strážníky městské policie se vydali i zástupci Městského obvodu Plzeň 3.

 

Pod přísnějším dohledem byli tentokrát průvodci psů v centru města, kde strážníky doprovázel starosta centrálního obvodu Radislav Neubauer s radním Petrem Markem, a ve Skvrňanech, kde s městskou policí kontroloval pejskaře místostarosta David Procházka spolu se zastupitelem Jiřím Wegerem.

Kontrola se především zaměřila na to, zda majitelé po svých psech také řádně uklízí a jestli je zvíře očipované nebo vybavené známkou. U každého zkontrolovaného psa bylo také v databázi ověřeno, jestli jej jeho majitel řádně přihlásil a má zaplacen příslušný poplatek.

„Během akce bylo zkontrolováno 42 průvodců psů. Zatímco ve Skvrňanech bylo vše bez závad, v centru města museli strážníci udělit čtyři napomenutí za neočipovaného psa. Majitelé psů byli řádně poučeni a slíbili, že co nejdříve své opomenutí napraví,” prozradil radní Petr Marek.

Kontroly psů a jejich majitelů budou v plzeňském centrálním obvodu dál pokračovat.

„Kontroly jsem se  zúčastnil poprvé a přesvědčil jsem se, že mají svůj smysl. Všem nám jde přece o společnou věc – a tou je pořádek. Ti, kteří měli vše bez závad, a byla jich drtivá většina, od nás obdrželi jako pozornost zásobník na sbírání psích exkrementů ve tvaru kostičky,” dodal zastupitel Jiří Weger.

Podívejte se také

První setkání s občany proběhlo na Skvrňanech u Alberta

První setkání s občany proběhlo na Skvrňanech u Alberta. Dojmy veskrze pozitivní. Nejlepší však bylo, …